Իրաքցի զինվորականները գրոհել են Մոսուլում ԻՊ-ի վերջին թաքստոցները
Իրաքցի զինվորականները մայիսի 27-ին հայտնել են, որ մուսուլմանների սուրբ ամիս Ռամադանի առաջին օրը գրոհ են սկսել Մոսուլի արևմուտքում ԻՊ (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման ենթակայության տակ գտնվող թաղամասերի ուղղությամբ, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Խոսքը, մասնավորապես, Տիգրիս գետի աջ ափի տարածքների մասին է, նշել է ազատագրման գործողության հրամանատար Աբդել-Ամիրա Յարալուն:
Նրա Խոսքով՝ զորքը հարձակվել է Շիֆա թաղամասի և հանրապետական հիվանդանոցի վրա, դաշնային ոստիկանությունը գրոհել է Զանջիլի թաղամասը, իսկ հակաահաբեկչական ստորաբաժանումները գործողություն են իրականացնում Սախա թաղամասում:

Иракские военные заявили о штурме последних укрытий ИГ в Мосуле
Иракские военные заявили в субботу — первый день священного мусульманского месяца Рамадан, что начали штурм последних районов в западном Мосуле, подконтрольных террористам ИГ (запрещенное в России), передает РИА Новости
Kомандующего операцией Абдель-Амира Яраллу сообщил, что  отряды объединенных сил приступили к освобождению оставшихся неосвобожденных районов на правом берегу (реки Тигр).
По его словам, армия атаковала районы Шифа и республиканской больницы, федеральная полиция — район Занджили, а элитные подразделения антитеррора — район Саха.