Բողոքի ակցիա Լոնդոնում. կա մեկ ձերբակալված
Լոնդոնում նախօրեին հազարավոր մարդիկ դուրս են եկել բողոքի ակցիայի՝ ընդդեմ բրիտանական կառավարության քաղաքականությանը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Ակցիայի մասնակիցներն ուղևորվել են վարչապետ Թերեզա Մեյի նստավայրի մոտ՝ պահանջելով քննել Grenfell Tower բնակելի շենքում տեղի ունեցած հրդեհի պատճառները, նաև բնակարանով ապահովել տւժածներին: Բողոքականներն ու ոստիկանները կանխել են ցուցարարներիցեկի՝ ծխարձակող գլանակի նետման փորձը, դրանից հետո բախում է սկսվել վարչապետի նստավայրի մոտ:
Ձերբակալվել է ծեծկռտուքի մասնակիցներից մեկը: Ոստիկանները խանգարել են նստավայրի գրոհումը:
Իրավիճակի նորմալացումից հետո, ցուցարարները հավաքվել են Խարհրդարանական հրապարակում և վանկարկել կառավարության աշխատանքը քննադատող կարգախոսներ:

Тысячи человек в Лондоне протестуют против политики властей
Тысячи человек в Лондоне вышли на акции протеста против политики британского правительства, передает РИА Новости.
Днем протестующие направились к резиденции премьер-министра страны Терезы Мэй с требованиями расследовать причины пожара в жилом доме Grenfell Tower и обеспечить жильем пострадавших. Участники акции и полиция пресекли попытки одного из митингующих использовать дымовую шашку, после чего началась драка у ворот резиденции премьера. Задержав одного из участников драки, полицейские помешали собравшимся штурмовать ворота резиденции Мэй.
После нормализации ситуации у Даунинг-стрит, протестующие собрались на Парламентской площади, где начали скандировать лозунги, критикующие программу работы кабинета министров.