Իսպանական դատարանը փոխարինել է Մեսսիի ազատազրկումը տուգանքով
Իսպանիայի Գերագույն դատարանը որոշել է փոխել «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի պատիժը, որը նախատեսում էր 21-ամսյա ազատազրկում` 252 հազար եվրո տուգանքով, հայտնում է Championat.com-ը:
Արգենտինայի հավաքականի ֆուտբոլիստի հայր Խորխե Մեսսին իր հերթին պետք է 180 հազար եվրո տուգանք վճարի: Դատախազությունը դեմ չի լինի իրադարձությունների նման զարգացման:
Ֆուտբոլիստն ու նրա հայրը դատարանի առջև կանգնել էին 2016 թվականի հունիսին` 2007, 2008 և 2009 թվականներին 4,1 մլն եվրոյի չափ հարկերը թաքցնելու մեղադրանքով  Խոսքն այն գումարների մասին է, որոնք արգենտինացին ստացել է իր իմիջային իրավունքներից: Ազատազրկման այդ պատիժը, հիշեցնենք, չէր ենթադրում բանտում գտնվել, քանի որ Իսպանիայում ցանկացած պատիժ, որը 2 տարուց քիչ ժամկետով է նախատեսված, համարվում է փորձնական շրջան:

Испанский суд заменил тюремное заключение Месси штрафом
Верховный суд Испании принял решение заменить наказание для нападающего «Барселоны» Лионеля Месси, предусматривавшего тюремное заключение сроком на 21 месяц, денежным штрафом в размере € 252 тыс., сообщает Championat.com.
Отец футболиста сборной Аргентины Хорхе Месси в свою очередь должен заплатить штраф в размере € 180 тыс. Прокуратура не возражает против такого развития событий.
Футболист и его отец предстали перед судом в июне 2016 года по обвинению в сокрытии налогов на сумму € 4,1 млн в 2007, 2008 и 2009 годах. Речь идёт о деньгах, которые аргентинский футболист получал за использование своих имиджевых прав. Этот приговор не предполагал нахождения в тюрьме, поскольку любое наказание менее двух лет в Испании является испытательным сроком.