Հրաչյա Հարությունյանին Հայաստան տեղափոխելու օրը հետաձգվեց. ՀԺ
Ռուսաստանի դաշնության Պոդոլսկի մոտակայքում 2013-ի հուլիսի 13-ին տեղի ունեցած ավտովթարի գործով 6.9 տարվա ազատազրկման դատապարտված վարորդ Հրաչյա Հարությունյանին Հայաստան տեղափոխելու գործընթացը ձգձգվում է:
Հարազատների հայտնած տեղեկությունը, թե Հարությունյանը Հայաստանին կփոխանցվի հուլիսի 16-ին, չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին «Հայկական Ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ ասել են ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:
«Հուլիսի 16-ի տեղափոխման վերաբերյալ Հրաչյա Հարությունյանի կնոջ հայր Վիկտոր Մարտիրոսյանի տված տեղեկությունն իրականությանը չի համապատասխանում», - ասել են ԱՆ-ից:
Հրաչյա Հարությունյանին Հայաստան փոխանցելու օրը դեռ հայտնի չէ:
Հիշեցնենք, որ հայ վարորդին հուլիսի 10-ի առավոտյան Ռուսաստանի Տամբովի մարզի N3 քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխել են Մոսկվա:

«Айкакан жаманак»: Процесс экстрадиции Грачья Арутюняна в Армению затягивается
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что затягивается процесс экстрадиции в Армению Грачья Арутюняна, осужденного на срок 6 лет 9 месяцев по делу ДТП на территории «новой Москвы» в июле 2013 года.
Информация родственников о том, что Арутюняна будет экстрадирован в Армению 16 июля, не соответствует действительности. Об этом корреспонденту издания сообщили в министерстве юстиции Армении.
«Предоставленная отцом жены Грачья Арутюняна Виктором Мартиросяном информация о его экстрадиции 16 июля не соответствует действительности», - заявили в Минюсте.