Շոն Սփայսերն ասել է, թե ինչու է լքել Սպիտակ տան մամուլի խոսնակի պաշտոնը
Սպիտակ տան մամուլի արդեն նախկին խոսնակ Շոն Սփայսերը Fox News-ին տված հարցազրույցում ասել է, թե ինչու է որոշել լքել պաշտոնը, փոխանցում է Gazeta.ru-ն։
«Ես մտածեցի, որ դա բխում է հասարակայնության հետ կապերի մեր բաժնի, մեր մամուլի ծառայության շահերից, որպեսզի շատ խոհարար չլինի մեկ խոհանոցում», - ասել է Սփայսերը։
Միևնույն ժամանակ ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ նա լքել է իր պաշտոնն Էնթոնի Սկարամուչիին Սպիտակ տան հաղորդակցությունների գծով տնօրենի պաշտոնում նշանակելու որոշման պատճառով։ Սփայսերի պաշտոնին նշանակվել է նրա տեղակալ Սառա Սանդերսը։
«Նա (նախագահ Թրամփը) ցանկանում էր նոր մարդիկ ներգրավել, որպեսզի լավացնի հաղորդակցությունների գծով բաժնի աշխատանքը, ես էլ որոշեցի խորհուրդ տալ նախագահին հնարավորություն տալ Էնթոնիին ու Սառային սկսել մաքուր էջից», - ասել է Սփայսերը:

Спайсер объяснил свой уход с поста пресс-секретаря Белого дома
Шон Спайсер, бывший пресс-секретарь Белого дома, в интервью Fox News объяснил свое решение покинуть пост,  передает Gazeta.ru.
«Я подумал, что это в интересах нашего отдела по связям с общественностью, нашей пресс-службы, чтобы не было слишком много поваров на одной кухне», — сказал Спайсер.
При этом ранее сообщалось, что он покинул свой пост из-за несогласия с назначением Энтони Скарамуччи в качестве директора по коммуникациям Белого дома. Место Спайсера заняла его заместитель Сара Сандерс.
«Он (президент США Дональд Трамп. — «Газета.Ru») хотел привнести новых людей, чтобы улучшить работу отдела по коммуникациям, и я решил порекомендовать президенту дать Энтони и Саре возможность начать с чистого листа», — добавил Спайсер.