ԱԳՆ խոսնակն ամեն ինչ ասել է. Սերգեյ Մինասյանը՝ Վրաստանում դեսպան նշանակվելու մասին
Կովկասի ինստիտուտի փոխտնօրեն Սերգեյ Մինասյանը չի մեկնաբանում մամուլում տարածված տեղեկությունը, թե Վրաստանի իշխանությունները հրաժարվում են պաշտոնական Երևանին տրամադրել իրեն դեսպան նշանակելու ագրեման:
«ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակը հանդես է եկել մեկնաբանությամբ: Ավելին մեկնաբանելու կարիք չկա», - Aysor.am-ի թղթակցին ասաց Ս.Մինասյանը:
Ավելի վաղ, ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը հայտարարել էր, որ դեսպանների նշանակումն ու հետկանչը կարգավորում է Սահմանադրությամբ և օրենքներով, իսկ մնացածը բամբասանք է ու հորինվածք:

Пресс-секретарь МИД уже все сказал - Сергей Минасян о своем назначении послом в Грузии
Заместитель директора Института Кавказа Сергей Минасян не комментирует распространенные в СМИ сведения о том, что власти грузии отказываются предоставить официальному Еревану агреман на его назначение послом.
«Пресс-секретарь МИД Армении уже выступил с комментарием. Необходимости в дополнительных комментариях нет», - заявил Aysor.am С.Минасян.
Ранее пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян заявил, что назначение и отзыв послов регулируется Конституцией и законами, а все остальное – сплетни и вымысел.