Ձեզ վարչապետն է հարցնում. ԵՊՀ ռեկտորը՝ կիրառական մաթեմատիկայի դեկանին. «Հրապարակ»
Նախորդ օրը ԵՊՀ-ում տարկետման մասին օրենքին ու դասադուլին նվիրված ռեկտորատի նիստի թեժ պահին սենյակ է մտել ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի քարտուղարուհին ու նրա ականջին ինչ-որ բան շշնջացել: Սիմոնյանը զարմացած հայացքով նայել է կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի դեկան, ուսանողների պայքարին սատարող Վահրամ Դումանյանի կողմը ու թե` պարոն Դումանյան, Ձեզ վարչապետն է հարցնում:
Ըստ «Հրապարակ»-ի աղբյուրի, վարչապետը ցանկացել է «խոսել» Դումանյանի հետ` վերջինիս տված հարցազրույցների և արմատական դիրքորոշման հետ կապված:
«Բանն այն է, որ Դումանյանը մտերիմ է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ: Նա ԵՊՀ հին կադրերից է, ժամանակին էլ մտերիմ էր ԱԺ նախկին նախագահ Բաբկեն Արարքցյանի հետ», - գրել է թերթը:

«Грапарак»: Премьер хотел «пообщаться» с деканом факультета прикладной математики ЕГУ
В ходе состоявшегося на днях в Ереванском государственном университете (ЕГУ) заседании ректората, посвященного забастовке и протесту студентов против отмены права на отсрочку от армии в новом законопроекте, в самый горячий момент в зал вошла секретарша ректора ЕГУ Арама Симоняна и прошептала ему что-то на ухо.
Симонян удивленно посмотрел на декана факультета прикладной математики, поддерживающего борьбу студентов Ваграма Думаняна, и сказал: «Господин Думанян, Вас спрашивает премьер-министр».
Как передают источники издания, премьер хотел поговорить с Думаняном в связи с последними интервью и радикальной позицией последнего.
«Дело в том, что Думанян близок с премьер-министром Кареном Карапетяном. Он из старых кадров ЕГУ, в свое время был близок также с председателем парламента Бабкеном Аракцяном», - отмечает газета.