Ասադը Վլադիմիր Պուտինին նկար է նվիրել. Պեսկով
Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը Սոչի իր այցի ընթացքում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին նկար է նվիրել: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հայտնում է РИА Новости-ն:
Պուտինը երկուշաբթի Սոչիում հանդիպել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի հետ, կողմերը քննարկել են ահաբեկչության դեմ պայքարը և Սիրիայում հակամարտության քաղաքական կարգավորումը:
«Ոչ, չեմ կարող, դա Ասադի նվերն է: Նա Պուտինին նկար է նվիրել», - ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե կարող է արդյոք մանրամասնել, թե ինչ նկար է նվիրել Ասադը:

Башар Асад подарил Путину картину, сообщил Песков
Президент Сирии Башар Асад в ходе своего визита в Сочи подарил президенту РФ Владимиру Путину картину, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков,  передает РИА Новости.
Путин в понедельник в Сочи встретился с президентом Сирии Башаром Асадом, стороны обсудили борьбу с терроризмом и политическое урегулирование конфликта в САР.
«Нет, не могу, это подарок Асада. Он подарил Путину картину», — сказал Песков, отвечая на вопрос о том, мог бы он поподробнее рассказать, что за картину подарил Асад.