Մեր ազգային ավանդույթներն այն են, երբ հայրը ու մայրն են որոշում, թե տղեն ու հարսը շաբաթը քանի անգամ են սեքսով զբաղվելու. Փաշինյան (Տեսանյութ)
06/12/2017 16:26
ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը ընտանեկան ավանդույթների թեման շարունակեց նաև ամբիոնի մոտ օրինագծի վերաբերյալ իր ելույթում։
«Ժողովուրդ ջան, մեր ազգային, ընտանեկան ավանդույթները որո՞նք են, եկեք մի հատ նայենք: Մեր ազգային ավանդույթները հայրը և մայրն են, ովքեր որոշում են, թե տղեն ու հարսը շաբաթը քանի անգամ են սեքսով զբաղվելու և ինչ դիրքով, էդ ա՞ մեր ազգային ավանդույթը։ Դուք գիտեք, որ նման բաներ կան Հայաստանում: Կամ մանկական կոմպլեքսներով մեկը, որը կյանքում կայացած չէ, ստիպում է, որ իր ընտանիքի անդամները բառիս բուն և փոխաբերական իմաստով իրա անլվա ոտերը պաչեն», - «Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության և ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրինագծի քննարկման ժամանակ իր ելույթում հայտարարեց պատգամավորը։
Նա հիշեցրեց, որ մեկ տարի առաջ Երևանի «Վստրեչի» կամրջի մոտ մեքենայով անցնելիս նկատել է, թե ինչպես է մի երիտասարդ տղամարդ «զխկում» մի կնոջ:
«Իջել եմ, ասում եմ՝ ինչ ես անում, սենց ա ասում՝ կնիկս ա: Այսինքն՝ կնիկն է, իրան կարելի է զխկել Վստրեչի կամրջի վրա», - պատմեց Փաշինյանը՝ ընդգծելով, որ նման երևույթները անթույլատրելի են։

Депутат: Отец и мать, которые решают, сколько раз в неделю сын и невестка должны заниматься сексом. Это наши семейные традиции?
06/12/2017 17:14
Руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян сегодня в ходе обсуждения в парламенте законопроекта «О предотвращении семейного насилия, защите подвергшихся семейному насилию лиц и восстановлении согласия в семье» обратился к семейным традициям.
«Дорогие коллеги, давайте поймем, в чем наши семейные традиции? Разве наши семейные традиции – это отец и мать, которые решают, сколько раз в неделю сын и невестка должны заниматься сексом и в какой позе? Это наши семейные традиции? Вы прекрасно знаете, что в Армении есть подобные вещи. Или некто с детским комплексом, несостоявшийся в жизни, заставляющий, чтобы члены его семьи в буквальном, и в переносном смысле целовали ему ноги?», - заявил в своем выступлении депутат.
Он отметил, что год назад проезжая рядом с так называемым мостом «Встреча» в Ереване, увидел, как молодой человек «дубасит» женщину.
«Я вышел из машины и говорю, что делаешь? Он мне отвечает: моя жена. То есть, если это его жена, ее можно бить», - рассказал Никол Пашинян.
Депутат добавил, что нельзя принимать «всякую чушь» в качестве семейной, традиционной ценности.
Отметим, что парламентская фракция «Елк» выступает за принятие законопроекта «О предотвращении семейного насилия, защите подвергшихся семейному насилию лиц и восстановлении согласия в семье».