Կհանդիպենք ՀՀԿ-ի նախագահի թեկնածուին, հետո վերջնական որոշում կկայացնենք. Իվետա Տոնոյան (Տեսանյութ)
«Ծառուկյան» դաշինքը առաջիկա մեկ երկու օրվա ընթացքում կհանդիպի ՀՀԿ կողմից նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանի հետ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
Միևնույն ժամանակ Տոնոյանը չշտապեց պատասխանել հարցին՝ արդյոք Գագիկ Ծառուկյանը կմասնակցի հանդիպմանը, թե ոչ։
«Բոլորին կհորդորեմ թույլ տալ, որպեսզի մենք ինքներս որոշենք, թե ովքեր են մասնակցելու դրան և ինչ ձևաչափով է տեղի ունենալու այդ հանդիպումը», - նշեց նա։
Վերջինս ընդգծեց, որ օրերս «Ծառուկյան» դաշինքում Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում, որտեղ քննարկվել է նաև Արմեն Սարգսյանի թեկնածության հարցը և պատգամավորների կողմից հնչել են տարբեր գնահատականներ ՀՀԿ առաջարկած թեկնածուի վերաբերյալ։
«Պատգամավորները հանդես են եկել դիրքորոշմամբ, հնչեցրել են իրենց գնահատականները, բայց վերջնական որոշումը կներկայացնենք նախագահի թեկնածուի հետ հանդիպումից հետո», - ասաց Տոնոյանը։
Aysor.am-ի դիտարկմանը՝ հնարավոր է, որ դաշինքի պատգամավորները թողնվեն ազատ քվեարկության, Տոնոյանը նշեց.
«Երբևէ «հնարավոր է» հարցերին չեմ պատասխանում։ Կլինի հանդիպում, բոլորը կստանան իրենց հուզող հարցերի պատասխանները, որը և կներկայացվի հանրությանը»։

Мы встретимся с кандидатом в президенты Армении, потом примем окончательное решение – Ивета Тоноян
Блок «Царукян» в ближайшие один-два дня встретится с выдвинутым Республиканской партией Армении кандидатом в президенты Арменом Саркисяном, заявила сегодня в беседе с журналистами депутат парламентской фракции «Блок Царукян» Ивета Тоноян.
В то же время Ивета Тоноян не ответила на вопрос, будет ли участвовать в этой встрече Гагик Царукян.
«Хочу призвать всех, чтобы нам позволили самим решить, кто будет участвовать в этой встрече и в каком формате она пройдет», - отметила она.
Тоноян подчеркнула, что на днях во фракции «Блок Царукян» состоялось рабочее обсуждение во главе с Гагиком Царукяном, в ходе которого был рассмотрен также вопрос кандидатуры Армена Саркисяна и депутаты высказали свои мнения относительно выдвинутого РПА кандидата.
«Депутаты представили свою позицию, озвучили свои оценки, но окончательное решение будет представлено после встречи с кандидатом в президенты», - сказала она.
На замечание корреспондента Aysor.am, возможно ли, что депутаты фракции будут голосовать свободно, Ивета Тоноян заявила:
«Я никогда не отвечаю на вопросы, содержащие слово «возможно». Состоится встреча, все получат ответы на волнующие их вопросы, которые будут представлены обществу».