Քննարկվել է Հայաստանի գործարար միջավայրի բարելավման 2018 թ. միջոցառումների ծրագրի նախագիծը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր քննարկվել է Հայաստանի գործարար միջավայրի բարելավման 2018 թ. միջոցառումների ծրագրի նախագիծը, տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Կառավարության ղեկավարին զեկուցվել է, մասնավորապես, ընկերությունների հիմնման, շինարարական թույլտվությունների տրամադրման, էլեկտրաէներգիայի մատակարարման ցանցին միացման, սեփականության գրանցման, վարկերի ստացման, փոքր բաժնետերերի պաշտպանության, հարկերի վճարման, արտաքին առևտրի, պայմանագրերի կիրարկման և սնանկության ճանաչման, ինչպես նաև ոլորտային խմբերի ձևավորման ուղղություններով նախատեսվող շուրջ 43 միջոցառումների և ակնկալվող արդյունքների մասին:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կարևորել է բիզնես հանրության հետ մշտական հետադարձ կապը՝ Հայաստանում «Doing business» ցուցանիշի բարելավմանն ուղղված միջոցառումների մշակման ու իրականացման գործընթացում և մի շարք հանձնարարականներ տվել պատասխանատուներին:

В правительстве обсужден проект программы мероприятий по улучшению бизнес-среды в Армении
Сегодня у премьер-министра Карена Карапетяна состоялось обсуждение проекта программы мероприятий на 2018 год по улучшению бизнес среды в Армении, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Главе правительства было доложено, в частности о предусмотренных порядка 43 мероприятиях и ожидаемых результатах в направлении учреждения компаний, предоставления разрешений на строительство, присоединения к электрической сети, развития собственности, уплаты налогов, внешней торговли, заключения договоров и признания банкротства, а также формирования отраслевых групп.
Премьер Карен Карапетян подчеркнул постоянной обратной связи с бизнес сообществом в процессе разработки и осуществления мероприятий, нацеленных на улучшение показателя «Doing business» в Армении, и дал ряд поручений ответственным лицам.