Կիևում դատարանի շենքի մոտ հրաձգության ժամանակ ոստիկան է վիրավորվել
Կիևում Սոլոմենկա շրջանի դատարանի մոտակայքում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով ոստիկանը ստացել է ոտքերի հրազենային վնասվածքներ: Այս մասին ասվում է Ուկրաինայի ազգային ոստիկանության կայքում, փոխանցում է РБК-ն:
Կրակողը ձերբակալվել է, իսկ վիրավոր ոստիկանը հոսպիտալացվել: Դատարանի շենքի մոտ ուժեղացվել է ոստիկանության և Ազգային Գվարդիայի հերթապահությունը,  դեպքի վայրում աշխատում է օպերատիվ-քննչական խումբը:
Hromadske հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ բախումները տեղի են ունեցել դատարանի շենքի մոտ, որտեղ Օդեսայի քաղաքապետ Գենադի Տրուխանովի համար ընտրվել է խափանման միջոց, նրան  ազատ են արձակել «Պյոտր Պորոշենկո բլոկից» պատգամավորի երաշխավորությամբ:
Տրուխանովը  ձերբակալվել էր փետրվարի 14-ին Կիևի օդանավակայանում, նոր քաղաքապետարանի շենքն ուռճացված գնով գնելու մեղադրանքով:

В Киеве при стрельбе у здания суда ранили сотрудника полиции
В результате стрельбы у здания Соломенского районного суда в Киеве полицейский получил огнестрельные ранения ног. Об этом говорится в сообщении на сайте Нацполиции Украины,  передает РБК.
Cтрелявший задержан, раненого полицейского госпитализировали. У здания суда усилили наряды полиции и Нацгвардии, на месте происшествия работает оперативно-следственная группа.
По данным телеканала Hromadske, столкновения произошли у здания суда, в котором избрали меру пресечения мэру Одессы Геннадию Труханову — он был отпущен под поручительство народного депутата от «Блока Петра Порошенко» Дмитрия Голубова. Труханов был задержан накануне в киевском аэропорту по подозрению в покупке здания для новой мэрии по завышенной цене.