Մակեդոնիայում այրել են Հունաստանի դրոշը
Զանգվածային բողոքի ակցիայի մասնակիցները, որն ընթանում է Սկոպիեում Մակեդոնիայի անվանումը փոխելու դեմ, փետրվարի լույս 28-ի գիշերն այրել են Հունաստանի ազգային դրոշը և պահանջել են դադարեցնել Աթենքի հետ բանակցությունները երկրի վերանվանման շուրջը,  փոխանցում է РИА Новости-ն:
Մակեդոնիայի մայրաքաղաքում փետրվարի 27-ի ուշ երեկոյան բողոքի զանգվածային ակցիան հավաքել էր մի քանի հազար մասնակցիների` «Հանուն միասնական Մակեդոնիայի» շարժման գլխավորությամբ,  նաև արտասահամանում մակեդոնական սփյուռքի և չճանաչված մակեդոնական ուղղափառ եկեղեցու ներկայացուցիչների:
Սկոպիեն և Աթենքը մտադիր են առաջիկա ամիսներին լուծել «Մակեդոնիա» անվան շուրջը ծագած վեճը, որը հանրապետությանը խանգարում է անդամակցելու ՆԱՏՕ-ին և Եվրամիությանը:
Հունաստանը պահանջում է փոխել հարևան երկրի անունը, որպեսզի այն չշփոթեն Հունաստանի Մակեդոնիայի մարզի հետ, և կարծում է, որ Սկոպիեն վարում է իռեդենտիզմի քաղաքականություն, այսինքն՝ փորձում է բաժանված ժողովրդով տարածքները միավորել միասնական պետության շրջանակներում:

В столице Македонии протестующие сожгли греческий флаг
Участники массового протеста, который проходит в Скопье против изменения названия Македонии, сожгли в ночь на среду национальный флаг Греции и потребовали прекратить переговоры с Афинами о переименовании страны, передает  РИА Новости.
Массовая акция протеста в македонской столице поздно вечером во вторник собрала несколько тысяч участников из нескольких организаций во главе с движением «За единую Македонию», а также представителей македонской диаспоры за рубежом и непризнанной Македонской православной церкви. Скопье и Афины намерены в ближайшие месяцы разрешить спор вокруг наименования «Македония», который мешает республике вступить в НАТО и Евросоюз.
Греция требует изменения названия соседней страны, чтобы ее не путали с греческой областью Македония, и считает, что Скопье проводит политику ирредентизма, то есть попыток воссоединения территорий с разделенным народом в рамках единого государства.