Նիգերիայում զինյալներն ազատ են արձակել առևանգված 110 աշակերտուհիներից 76-ին
«Բոկո հարամ» ահաբեկչական խմբավորման զինյալներն ազատ են արձակել 110 նիգերիացի աշակերտուհիներից 76-ին, որոնց առևանգել էին փետրվարի վերջին, հայտնել է Նիգերիայի տեղեկատվության և մշակույթի նախարարությունը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Գերատեսչության ղեկավար Ալհաջի Լայի Մոհամեդը հայտարարել է, որ իշխանություններին հաջողվել է դպրոցականներին առանց նախապայմանների ազատել ոչ պաշտոնական ուղիներով գործադրված ջանքերի և «երկրի բարեկամներից մի քանիսի» օգնության շնորհիվ:
Փետրվարի 24-ին հայտնի դարձավ, որ խմբավորման զինյալները 110 աշակերտուհիների են առևանգել Նիգերիայի Յոբեի նահանգի դպրոցներից մեկում: Նրանց գտնելու համար Նիգերիայի ռազմաօդային ուժերը գործի են դրել լրացուցիչ ավիամիջոցներ:

В Нигерии боевики освободили 76 из 110 похищенных школьниц
Боевики террористической группировки «Боко Харам» освободили 76 из 110 нигерийских школьниц, похищенных в конце февраля,  сообщило министерство информации и культуры Нигерии,  передает РИА Новости.
Глава ведомства Алхаджи Лаи Мохаммед заявил, что властям удалось добиться освобождения без предварительных условий благодаря усилиям по неофициальным каналам и помощи «некоторых друзей страны».
Двадцать четвертого февраля стало известно что боевики группировки похитили 110 учениц школы в нигерийском штате Йобе. Для их поиска ВВС Нигерии задействовали дополнительные авиационные средства.