Արևելյան Ղուտայում երրորդ հումանիտար միջանցքն է գործարկվել սիրիացիների համար
Սիրիայի Արևելյան Ղուտայի շրջանում սկսել է գործել երրորդ հումանիտար միջանցքը, ասվում է Սիրիայում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի հաղորդագրության մեջ, որը տարածել Է «Россия-24» հեռուստաալիքը, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
Նշվում է, որ ահաբեկիչներից ազատագրված Սակբա և Քաֆեր-Բաթնա բնակավայրեր է հասցվել հումանիտար օգնություն, այնտեղ են վերադառնում խաղաղ բնակիչները: Մինչև մարտի 21-ը Արևելյան Ղուտայում գործում էր երկու հումանիտար միջանցք: Դրանցից մեկն անցնում է Մուհայյամ ալ Վաֆեդին բնակավայրով, երկրորդը նախատեսված է Արբիլ, Խազե, Սակբա բնակավայրերից խաղաղ բնակչության դուրս գալու համար:
Փետրվարի վերջից դրանցով կարողացել է զինյալների կողմից վերահսկվող տարածքներից հեռանալ ավելի քան 80 հազար մարդ:

В Восточной Гуте заработал третий гуманитарный коридор для сирийцев
Третий гуманитарный коридор начал действовать в районе сирийской Восточной Гуты,  говорится в распространенном телеканалом «Россия 24» (ВГТРК) сообщении российского Центрп по примирению враждующих сторон в Сирийской арабской республике,  передает «Интерфакс».
Отмечается, что в освобожденные от террористов населенные пункты Сакба и Кафер-Батна доставлена гуманитарная помощь, туда возвращаются мирные жители.
До среды в Восточной Гуте действовали два гуманитарных коридора. Один из них проходит через населенный пункт Мухайям Аль-Вафедин, второй предназначен для выхода мирного населения из населенных пунктов Арбил, Хаззэ, Сакба. С конца февраля через них смогли покинуть подконтрольные боевикам территории более 80 тысяч человек.