Շարժման բոլոր ձերբակալված անդամները մինչև օրվա ավարտը անհապաղ պետք է ազատ արձակվեն. Նիկոլ Փաշինյան
Ես ակնկալում եմ, որ մեր շարժման բոլոր ձերբակալված անդամները մինչև օրվա ավարտն անհապաղ պետք է առանց բացառության ազատ արձակվեն, Հանրապետության հրապարակում հայտարարեց շարժման առաջնորդ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը։
Հավաքվածները վանկարկեցին՝ «Սասնա ծռեր», ինչին ի պատասխան՝ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքեց, որ այսօր խոսում են այս շարժման անդամների ազատ արձակման մասին։
«Հասկանալի է, որ հաջորդ փուլում մենք պետք է անդրադառնանք քաղբանտարկյալների խնդրին, և բոլոր քաղաքական բանտարկյալները պետք է ազատ արձակվեն», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Все задержанные члены нашего движения до конца дня должны быть освобождены – Никол Пашинян
«Я ожидаю, что все задержанные члены нашего движения до конца дня должны быть освобождены без исключения», - заявил сегодня в ходе митинга на площади Республики лидер движения «Мой шаг», депутат парламента Армении Никол Пашинян.
Участники митинга в ответ закричали «Сасна црер», на что Никол Пашинян заявил, что сегодня речь идет об освобождении членов этого движения.
«Понятно, что на следующем этапе мы должны обратиться к вопросу политзаключенных, и все политзаключенные должны быть освобождены», - заявил Никол Пашинян.