ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ ռազմական կցորդին
Մայիսի 31-ին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանության  ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գեներալ-մայոր Եվգենի Բուլավինցևին:
ՊՆ-ից հայտնում են, որ Եվգենի Բուլավինցևը շնորհավորել է Արտակ Դավթյանին ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, մաղթել հետագա հաջողություններ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիները:

Глава ГШ ВС Армении и военный атташе РФ обсудили вопросы армяно-российского сотрудничества
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения, генерал-майор Артак Давтян принял Военного и Военно-воздушного атташе при посольстве Российской Федерации в РА Евгения Булавинцева. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Евгений Булавинцев поздравил Артака Давтяна с избранием начальником ГШ ВС РА, пожелав дальнейших успехов.
Собеседники обсудили текущие вопросы армяно-российского военного и военно-технического сотрудничества, коснулись путей дальнейшего развития взаимодействия.