Թուրքիայում չեղարկել են 2016 թվականից սահմանված արտակարգ դրության ռեժիմը
Թուրքիայում չեղարկել են 2016 թվականին տեղի ունեցած ռազմական հեղաշրջման անհաջող փորձից հետո սահմանված արտակարգ դրության ռեժիմը, հայտնում է Bloomberg-ը։
Ինչպես տեղեկացնում է Russia Today-ը, միևնույն ժամանակ նշվում է, որ երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մտադիր չէ ավարտել պայքարը «ենթադրյալ ահաբեկիչների» դեմ, մասնավորապես՝ ընդդիմադիր իսլամական քարոզիչ Ֆեթուլլահ Գյուլենի կազմակերպության հետ առնչություն ունեցողների:
Հաղորդվում է նաև, որ 2016-ից մինչ օրս երկրում իրականացվող քաղաքականության արդյունքում ավելի քան 130 հազար պետաշխատող է ազատվել աշխատանքից: Ավելի քան 18 հազարն ազատվել են հուլիսի 9-ի Էրդողանի երդմնակալության արարողությանն ընդառաջ:

В Турции отменили введённый в 2016 году режим чрезвычайного положения
В Турции отменили режим чрезвычайного положения, введённый в стране в 2016 году, после попытки государственного переворота. Об этом сообщает Bloomberg.
При этом агентство отмечает, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган не намерен завершать борьбу с «предполагаемыми террористами», в частности, с организацией оппозиционного исламского проповедника Фетхуллаха Гюлена — FETO.
Также сообщается, что в период с 2016 года по настоящее время в результате проводимой властями страны политики по отношению к лицам, предположительно относящимся к FETO, были уволены более 130 тыс. государственных служащих Турции. Более 18 тыс. из них были уволены в преддверии инаугурации Эрдогана 9 июля.