Հայաստանի Զինված ուժերը սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքներին պատասխանել են կրակով. Արծրուն Հովհաննիսյան
13/08/2018 12:37
Հայաստանի Զինված ուժերը հայ-ադրբեջանական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքներին պատասխանել են կրակով, Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Նախիջևանյան ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքներին հայկական զինված ուժերը երեկ պատասխանել են կրակով: Արդյունքում չենք բացառում ադրբեջանական զինուժի որևէ կորուստ»,- նշել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղարը:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ՊՆ-ն հաղորդագրություն էր տարածել, ըստ որի, սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ վիրավորում է ստացել Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայող:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 11- ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Մոսկվա կատարած այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ։
Ի թիվս այլ հարցերի Դավիթ Տոնոյանն իր գործընկերոջն է ներկայացրել արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում և հայ- ադրբեջանական պետական սահմանին, մասնավորապես՝ նախիջևանյան ուղղությամբ տիրող իրավիճակը։

Армянские вооруженные силы ответили на азербайджанские провокации на нахичеванском направлении огнем – Арцрун Ованнисян
13/08/2018 13:30
Вооруженные силы Армении ответили огнем на провокации азербайджанской стороны на нахичеванском направлении армяно-азербайджанской границы, написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованисян.
«Армянские вооруженные силы накануне ответили на азербайджанские провокации на нахичеванском направлении огнем. В результате не исключаем, что азербайджанские ВС могли понести потери», - отметил пресс-секретарь Минобороны Армении.
Ранее Минобороны Азербайджана распространило сообщение, согласно которому на нахичеванском направлении границы получил ранение военнослужащий ВС Азербайджана.
Напомним, 11 августа министр обороны Армении Давид Тоноян в рамках визита в Москву встретился с министром обороны РФ Сергеем Шойгу.
В числе других вопросов Давид Тоноян представил российскому коллеге ситуацию на карабахско-азербайджанской линии соприкосновении и армяно-азербайджанской границе, в частности на нахичеванском направлении.