Պոմպեո. ԱՄՆ-ն մտադիր է Վենեսուելայի ղեկավարության դեմ ճնշումն ավելացնել
Վաշինգթոնը մտադիր է մոտ ապագայում Վենեսուելայի ղեկավարության դեմ միջոցներ ձեռնարկել: Այս մասին Fox News-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ Պետքարտուղար Մայքլ Պոմպեոն:
«Կարծում եմ, մոտ օրերս դուք կտեսնեք Վենեսուելայի ղեկավարության վրա, որոնք գործում են ժողովրդի շահերի դեմ, ճնշումն ավելացնելու համար քայլերի շարք: Մենք մտադիր ենք երաշխավորել, որ Վենեսուելայի ժողովուրդը կարող է արտահայտել իր կարծիքը», - ասել է  Պոմպեոն:
Նա չի նշել, թե արդյոք խոսքը  վենեսուելական իշխանությունների դեմ նոր պատժամիջոցներ մասին է  և, մասնավորապես, այդ երկրի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի դեմ:

Помпео: США планируют наращивать давление на руководство Венесуэлы
Вашингтон намерен в ближайшее время принять меры против руководства Венесуэлы. Об этом, как передает ТАСС   госсекретарь США Майкл Помпео заявил в интервью телеканалу Fox News.
«Думаю, в ближайшие дни вы увидите серию шагов с целью дальнейшего наращивания давления на людей в венесуэльском руководстве, которые действуют вопреки интересам народа Венесуэлы», - сказал госсекретарь.
«Мы намерены гарантировать, что народ Венесуэлы может высказывать свое мнение», - добавил Помпео. Он не уточнил, идет ли речь о новых санкциях в отношении властей Венесуэлы и, в частности, президента этой страны Николаса Мадуро.