Թրամփի և Կիմ Չեն Ինի երկրորդ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ 2019-ի սկզբին
ԱՄՆ-ի և ԿԺԴՀ-ի առաջնորդներ Դոնալդ Թրամփի և Կիմ Չեն Ինի երկրորդ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ հաջորդ տարեսկզբին, հայտնում է Reuters-ը:
«Հանդիպումը, ամենայն հավանականությամբ, տեղի կունենա հաջորդ տարվա սկզբին», - ընդգծել է ամերիկյան վարչակազմի ներկայացուցիչը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ջոն Բոլթոնը հայտարարել էր, որ Թրամփի և Կիմ Չեն Ինի նոր հանդիպումը տեղի կունենա մոտակա ամիսների ընթացքում:
Հուլիսի 12-ին Սինգապուրում պատմության մեջ առաջին անցկացվել է ԱՄՆ-ԿԺԴՀ գագաթնաժողով: Դրա արդյունքներով Թրամփը և Կիմ Չեն Ինը ընդունել են համատեղ հայտարարություն:

Вторая встреча Трампа и Ким Чен Ына может пройти в начале 2019 года
Вторая встреча лидеров США и КНДР Дональда Трампа и Ким Чен Ына может состояться в самом начале следующего года, сообщило в пятницу агентство Reuters со ссылкой на источник.
"Встреча, вероятнее всего, пройдет примерно сразу после начала следующего года", - отметил представитель американской администрации.
Ранее помощник президента США по национальной безопасности Джон Болтон заявил, что новая встреча Трампа и Ким Чен Ына может состояться уже в ближайшие несколько месяцев.
12 июля в Сингапуре прошел первый в истории саммит США - КНДР. По его итогам Трамп и Ким Чен Ын приняли совместное заявление.