ՀՀԿ թեկնածուներին մեղմ ձևով սպառնում են. Արմեն Աշոտյան
ՀՀԿ ցուցակոււմ չեք տեսնի մարդկանց, ովքեր այս վերջին շաբաթաների ընթացքում, ըստ որոշ լրատվամիջոցների, ՀՀԿ ռեյտնինգային թեկնածուները պետք է լինեին, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նույն կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Երբ բացահայտվի մեր ռեյտինգային ցուցակը, կտեսնեք այնտեղ տարբեր երիտասարդ դեմքեր, կտեսնեք նաև մարդկանց, ովքեր երկարաժամկետ կուսակցական աշխատանքի փորձ ունեն, կտեսնեք մարդկանց, ովքեր վայելում են, ըստ մեզ, տվյալ ընտրատարածքի բնակչության վստահությունը, կտեսնեք մարդկանց, որոնց չէիք մտածի, որ կտեսնենք», - ասաց Աշոտյանը։
Նա նշեց, որ պետական ապարատը տեղերում շարունակում է թիրախավորել ՀՀԿ հնարավոր թեկնածուներին՝ տարբեր ձևերով համոզելով, շատ մեղմ սպառնալով «անդարդ գլուխը ցավի տակ չդնելու» համար։
«Նման դեպքերը շատ են, կան նաև որոշակի ապացույցներ դրանց։ Ոչ միայն դատարկ խոսքեր են դրանք, այլ կան մարդիկ, ովքեր դրա մասին խոսում են, կան մարդիկ, ովքեր դրա պատճառով հրաժարվել են», - ասաց Ա. Աշոտյանը։

Кандидатам Республиканской партии продолжают угрожать в мягкой форме
В списке Республиканской партии Армении вы не увидите людей, которые согласно публикациям некоторых СМИ в последние недели должны были стать рейтинговыми кандидатами от РПА, заявил сегодня журналистам заместитель председателя РПА Армен Ашотян.
«Когда будет опубликован наш список, вы увидите там разных представителей молодежи, людей, которые имеют длительный опыт партийной работы. Людей, которые пользуются доверием жителей данного избирательного округа, людей, которых вы не думали увидеть», - сказал Армен Ашотян.
Он отметил, что государственный аппарат продолжает на местах целенаправленную политику в отношении возможных кандидатов РПА, уговаривая их различными способами не баллотироваться, угрожают в мягкой форме «не влезать в проблемы».
«Подобных случаев много, имеются также определенные доказательства. Это не просто пустые слова, есть люди, которые из-за этого отказались выдвигаться», - заявил Армен Ашотян.