Իրանի պատճառով Թրամփը դժգոհ է Մեյից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը լարված հեռախոսազրույց է ունեցել Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի հետ, որի շրջանակում իր դժգոհությունն է հայտնել Իրանի նկատմամբ Լոնդոնի վերաբերմունքի առնչությամբ: Այս մասին գրում է The Washington Post-ը:
Ըստ պարբերականի՝ Մեյը զանգահարել է Թրամփին, երբ նա նախագահական ինքնաթիռում էր և ուղևորվում էր Փարիզ: Բրիտանացի դիվանագետը ցանկանում էր շնորհավորել ամերիկացի առաջնորդին միջանկյալ ընտրությունների հաջող անցկացման առթիվ:
Հաղորդվում է, որ Թրամփն ի պատասխան սկսել է բարկանալ՝ կապված Թեհրանին զսպելու Լոնդոնի անարդյունավետ քայլերի համար:  Նա նաև սկսել է հարցեր տալ Brexit-ի վերաբերյալ և բողոքել ԱՄՆ-Եվրոպա առևտրային անարդար հարաբերությունների համար:

Трамп выразил недовольство Мэй из-за Ирана
Президент США Дональд Трамп провёл напряжённый телефонный разговор с британским премьером Терезой Мэй, в ходе которого выразил ей недовольство в связи с позицией Лондона по Ирану.
Об этом сообщает The Washington Post со ссылкой на источники.
По данным издания, Мэй позвонила Трампу на борт президентского самолёта во время его перелёта из США в Париж, чтобы поздравить с результатами на промежуточных выборах.
Американский лидер, по словам источников, в ответ начал «ругать» Мэй за недостаточные усилия Лондона для сдерживания Тегерана. Он также стал расспрашивать британского премьера о брексите, а затем пожаловался на несправедливые, по его мнению, торговые соглашения США с европейскими странами.