Քարոզարշավը շատ լավ ընթացավ, հանդարտ պայմաններում. Խաչատուր Քոքոբելյան
Քարոզարշավը շատ լավ ընթացավ, հանդարտ պայմաններում, ամփոփելով նախընտրական քարոզարշավն՝ ասաց «Մենք» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը:
«Այս քարոզչությունն էապես տարբերվում էր բոլոր ժամանակների քարոզչությունից», - ասաց նա:
Քոքոբելյանը կարծիք հայտնեց, որ ընտրողների առնվազն 60 տոկոսի մասնակցությունն է ակնկալում:
«Վստահ եմ, որ ընտրություններին մասնակցությունը պասիվ չի լինի, որովհետև մեր քաղաքացիների մոտ ցանկություն կա տեսնել այն Հայաստանը, որը երազում ենք բոլորս, այլ խնդիր է, որ բոլորը յուրովի են դա տեսնում: Մեր քաղաքացիներն այսօր հասկանում են, որ իրենց քվեն որոշիչ է», - նկատեց նա:
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները տեղի կունենան դեկտեմբերի 9-ին, այսօր քարոզարշավի վերջին օրն է: Ընտրություններին մասնակցում է 11 քաղաքական ուժ:
Հիշեցնենք, որ ընտրություններին «Հանրապետություն» և «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունները մասնակցում են «Մենք» դաշինքով: Ցուցակը գլխավորում է «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը:

Предвыборная кампания прошла очень хорошо, в спокойных условиях – Хачатур Кокобелян
Предвыборная кампания прошла очень хорошо, в спокойных условиях, заявил сегодня журналистам председатель партии «Свободные демократы», кандидат в депутаты от блока «Мы» Хачатур Кокобелян.
«Эта предвыборная кампания существенно отличается от всех предыдущих», - сказал он.
Кокобелян отметил, что ожидает участия в выборах как минимум 60% избирателей.
«Уверен, что участие в выборах не будет пассивным, поскольку у наших граждан есть желание увидеть ту Армению, о которой мы все мечтаем, другое дело, что все видят это по-своему. Наши граждане сегодня понимают, что их голос имеет решающее значение», - отметил он.
Внеочередные парламентские выборы состоятся в Армении 9 декабря, сегодня последний день предвыборной кампании. В выборах участвуют 11 политических сил.
Напомним, что партии «Республика» и «Свободные демократы» участвуют в выборах в составе блока «Мы». Предвыборный список блока возглавляет председатель партии «Республика» Арам Саркисян.