Թրամփն ասել է, թե ինչպիսին է լինելու Մեքսիկայի հետ սահմանին պատը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ պատը Մեքսիկայի սահմանին  կլինի գեղեցիկ և  գեղարվեստական ձևավորմամբ՝ կատարված պողպատե ձողերով:
«Դեմոկրատները բարձր ու հստակ հայտարարում են, որ չեն ցանկանում բետոնե պատ կառուցել, բայց մենք բետոնե պատ չենք էլ կառուցում, մենք պատ ենք կառուցում գեղարվեստական ձևավորմամբ պողպատե ձողերից, որոնց միջով ամեն ինչ երևում է: Այն գեղեցիկ կլինի, միևնույն ժամանակ մեր երկրի անվտանգությունը կապահովի, որին մեր քաղաքացիներն արժանի են: Երբ այն ավարտվի, մեզ համար ամսական միլիարդավոր դոլար կտնտեսի»,- նշել է Թրամփը Twitter-ի  էջում:
Մեքսիկայի սահմանին պատի կառուցումը Թրամփի նախընտրական հիմնական խոստումներից էր: Օգոստոսին նա հայտարարել էր, որ պատի կառուցման համար արդեն հատկացվել է 3,5 մլրդ դոլար, բյուջեում  ևս 5 մլրդ դոլարի հայց է ներկայացված:

Трамп рассказал о художественном оформлении стены на границе с Мексикой
Президент США Дональд Трамп заявил, что стена на границе с Мексикой будет красивой и художественно оформленной, выполненной из стальных реек.
"Демократы заявляют громко и ясно, что не хотят строить бетонную стену, но мы не строим бетонную стену, мы строим стену из художественно оформленных стальных реек, через которые все видно. Она будет красивой и в то же время даст нашей стране безопасность, которой заслуживают наши граждане. Она будет расти быстро и сохранит нам миллиарды долларов в месяц, когда будет завершена!" - заявил Трамп в Twitter.
Строительство стены на границе с Мексикой для предотвращения незаконной иммиграции было одним из основных предвыборных обещаний Трампа. В конце июля он сообщил на встрече со своими сторонниками, что участки стены на границе с Мексикой уже строятся. В августе президент заявил, что на строительство стены уже выделено 3,5 миллиарда долларов, в бюджете запрошено еще 5 миллиардов долларов.