Չինաստանի ամենածանր մարդը 142 կիլոգրամով նիհարել է
Չինաստանի ամենածանր մարդը՝ Վան Խաոնանը, որը կշռում էր 334 կիլոգրամ, կես տարում նիհարել է 142 կիլոգրամով, հասակը բարձրացել է երկու սանտիմետրով, իսկ նրա ոտքը փոքրացել է չորս չափսով. դրան հաջողվել է հասնել ստամոքսի փոքրացման վիրահատության, սննդի նկատմամբ հսկողության և ֆիզիկական բեռնվածության շնորհիվ, հայտնել են տեղական ԶԼՄ-ները:
Շանդունի նահանգից սերված 19-ամյա երիտասարդի քաշը 2018 թվականին հասնում էր 334 կիլոգրամի:
Նույն թվականի մայիսին տեղի բժշկական համալսարանը և տասից ավելի հիվանդանոցներ հանրային արշավ են գործարկել «Գտնել առաջին հաստլիկին» խորագրով և խոստացել են անվճար բուժել ամենամեծ քաշն ունեցող երեք պացիենտների:
2018 թվականի հուլիսին Վան Խաոնանը ենթարկվել է ստամոքսի փոքրացման վիրահատության, որը տևել է վեց ժամ: Ավելորդ քաշի պատճառով երիտասարդը լյարդի, սրտի և թոքերի հետ կապված խնդիրներ ուներ:
Բժշկի խոսքով՝ պացիենտի վիճակը բարելավվել է: Վան Խաոնանը հայտարարել է, որ՝ ինքն այդ արդյունքներին հասել է սննդի և ֆիզիկական բեռնվածության նկատմամբ հսկողության շնորհիվ: Պատանին, որն այժմ կշռում է 192 կիլոգրամ, պլանավորում է քաշը նվազեցնել մինչև 100 կիլոգրամ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Самый тяжелый человек Китая сбросил 142 килограмма за полгода
Самый тяжелый человек Китая Ван Хаонань, весивший 334 килограмма, за полгода похудел на 142, вырос на пару сантиметров, а его нога уменьшилась на четыре размера, этого удалось достичь благодаря операции по уменьшению желудка, контролю над питанием и физическим нагрузкам, сообщают местные СМИ.
Вес 19-летнего выходца из провинции Шаньдун в 2018 году достигал 334 килограмм. В мае того года местный медицинский университет и более десятка больниц запустили общественную кампанию "Найти первого толстяка" и пообещали трем пациентам с самым большим весом бесплатное лечение.
В июле 2018 года Ван Хаонаню провели шестичасовую операцию по уменьшению желудка.
Оперировавший его врач рассказал, что хирургическое вмешательство не оказало негативного влияния на процесс переваривания пищи, парню нужно лишь тщательно пережевывать еду. Из-за лишнего веса у молодого человека были проблемы с печенью, сердцем и легкими. По словам врача, состояние пациента улучшилось.
По данным СМИ, 12 февраля Ван Хаонань прошел обследование, которое показало, что его вес уменьшился на 142 килограмма, рост увеличился на 2 сантиметра, а нога уменьшилась на четыре размера.
По словам самого Ван Хаонаня, он добился этих результатов благодаря контролю над питанием и физическим нагрузкам.