Գեներալ-մայոր Սամվել Կարապետյանն արձակվել է զինվորական ծառայությունից կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ
02/04/2019 15:23
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել, համաձայն որի՝ գեներալ-մայոր Սամվել Կարապետյանն (Օգանովսկի) ազատվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի տեղակալի պաշտոնից :
Նա արձակվել զինվորական ծառայությունից՝ իր դիմումի համաձայն՝ երկարամյա ծառայության զինվորական կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ։
Հիշեցնենք, որ այսօր Սամվել Կարապետյանը հայտարարություն էր տարածել, տեղեկացնելով պաշտպանության փոխնախարարի պաշտոնը թողնելու մասին:

Генерал Самвел Карапетян (Огановский) уволен с военной службы в связи с переходом на военную пенсию по выслуге лет
02/04/2019 15:22
Президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ об освобождении генерал-майора Самвела Карапетяна от должности заместителя министра обороны Республики Арцах согласно его собственному заявлению и увольнении с военной службы в связи с переходом на военную пенсию по выслуге лет. Об этом сообщает пресс-служба президента Нагорного Карабаха.
Напомним, что сегодня Самвел Карапетян (Огановский) заявил об отставке, распространив соответствующее обращение.