«Խաբեց, էսօր էլ խաբեց». բնակիչները դժգոհ են, որ Փաշինյանը չայցելեց Գնդեվազ
Գնդեվազ համայնքի բնակիչները դժգոհ են, որ այսօր վարչապետ Փաշինյանը Ջերմուկ այցի ընթացքում չգնաց Գնդեվազ գյուղ:
«Որ եկել ա Ջերմուկ, խի՞ չի եկել Գնդեվազ», - ասաց քաղաքացիներից մեկը:
«Խաբեց, էսօր էլ խաբեց», - արձագանքեց մյուսը:
Հիշեցնենք, որ առավոտից Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ մեկնել էր Ջերմուկ: Հրապարակում նրան դիմավորեցին ջերմուկցիները, մինչդեռ նրանց մոտ դժգոհություն առաջացրեց Փաշինյանի որոշումը՝ նրանց հետո խոսելու փոխարեն շրջել տներով ու հանդիպել բնակիչների հետ
Դրանից հետո Փաշինյանը ելույթ ունեցավ Ջերմուկի հրապարակում, ապա շրջայց կատարեց Սարավանդում, որտեղ բնակիչները մեծամասամբ նշեցին, որ կողմ են հանքի շահագործմանը, իսկ այս պահին գտնվում է Գորայքում:
Այստեղ լրագրողներից մեկը հետաքրքրվեց Փաշինյանից, թե ինչո՞ւ չգնաց Գնդեվազ, քանի որ նրանք սպասում էին իր հետ հանդիպմանը և դեմ են հանքի բացմանը: Փաշինյանին զարմացրեց այս դիտարկումը:

Обманул, сегодня тоже обманул – жители Гндеваза не довольны, что Пашинян не побывал в селе
Жители общины Гндеваз недовольны тем, что премьер-министр Никол Пашинян в ходе сегодняшнего визита в Джермук не побывал в их селе.
«Если приехал в Джермук, почему не побывал в Гндевазе», - сказал один из жителей села.
«Обманул, сегодня тоже обманул», - отметил другой житель.
Напомним, сегодня утром премьер-министр Никол Пашинян вылетел на вертолете в Джермук вместе с министром территориального управления и развития Суреном Папикяном. Протестующие против эксплуатации Амулсарского месторождения жители встретили премьер-министра на площади Джермука, однако Никол Пашинян вместо того, чтобы пообщаться с ними, решил обойти дома в Джермуке и узнать о мнении граждан.
После этого Никол Пашинян выступил на площади города Джерука, затем побывал в общине Сараван, где большинство жителей заявили, что выступают за эксплуатацию рудника. Сейчас премьер-министр находится в Горайке.
Здесь один из журналистов поинтересовался у Никола Пашиняна, почему он не поехал в Гндеваз, поскольку жители села ждали встречи с ним и выступают против эксплуатации Амулсарского месторождения.