Քոչարյանի կալանքը վերացնելու մասին միջնորդության որոշումը դատարանը կհրապարակի սեպտեմբերի 17-ին
Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ հեռացավ խորհրդակցական սենյակ։ Դատարանը Քոչարյանի պաշտպանական խմբի ներկայացրած խափանման միջոց կալանքը վերացնելու մասին միջնորդության վերաբերյալ որոշումը կհրապարակի սեպտեմբերի 17-ին, ժամը 13։00-ին։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը միջնորդել էր Սահմանադրական դատարանի որոշման հիման վրա վերացնել խափանման միջոց կալանքը և նրան ազատ արձակել։
Մեղադրող դատախազները, ինչպես նաև տուժողների իրավահաջոդների ներկայացուցիչները առարկել էին ներկայացված միջնորդությանը։

Судья Анна Данибекян удалилась в совещательную комнату
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анна Данибекян удалился в совещательную комнату. Решение суда по представленному адвокатами второго президента Армении Роберта Кочаряна ходатайству об отмене меры пресечения будет оглашено 17 сентября в 13.00.
Ранее Aysor.am сообщал, что адвокаты экс-президента Армении Роберта Кочаряна на основании решения Конституционного суда Армении ходатайствовали об отмене меры пресечения и освобождении Роберта Кочаряна.
Прокуроры и представители правопреемников потерпевших представили возражения против удовлетворения ходатайства.