Սորոսականները փողի դիմաց սկսեցին տարածել, որ Հայաստանում սարսափելի հոմոֆոբիա է. Նարեկ Մալյանը՝ Մել Դալուզյանի դեմ սկսված արշավի մասին
20/11/2019 16:25
Սորոսականները կեղծ լուրեր են տարածում, որ Հայաստանում սարսափելի հոմոֆոբիա է տարածված, «Բաց հասարակության հիմնադրամներ Հայաստան» գրասենյակի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց «ՎԵՏՕ» նախաձեռնության հիմնադիր Նարեկ Մալյանը:
«Մել Դալուզյանի հետ ի սզբանե որևէ խնդիր չկար ու չէր էլ եղել: Մի խումբ սորոսի վաստակներ փողի դիմաց սկսեցին տարածել, որ Հայաստանում սարսափելի հոմոֆոբիա է», - ասաց Մալյանը՝ պնդելով նաև, որ իրականությանը չեն համապաստանում իր հոմոֆոբ լինելու մասին լուրերը:
Մալյանն ասաց, որ անձամբ ծանոթ է Դալուզյանի հետ ու նրա անձի հետ որևէ խնդիր չունի:
«Պետությունը ձեր փողից 20 մլն է հատկացնում 22 րոպեանոց ֆիլմի համաֆինանսավորման համար, այսինքն՝ դուք որպես պարտաճանաչ հարկատուներ, որպես խանութում ՀԴՄ պահանջող հպարտ քաղաքացիներ՝ ձեր գրպանից այդ ֆիլմի ամեն րոպեի համար վճարել եք մոտ 1 մլն դրամ», - ասաց Մալյանը:
Նա պնդեց, որ Փաշինյանն ամեն անգամ ծիծաղելի փաստարկներ է բերում ֆիլմի ֆինանսավորման անհրաժետության մասին, մինչդեռ դրանցից ոչ մեկը չի համապատասխանում իրականությանը:
Հիշեցնենք՝ «Մել» ֆիլմի նկարահանման համար ԿԳՄՍ նախարարությունը հատկացրել է 20 մլն դրամ: Փաշինյանն էլ հայտարարել էր, որ Հայաստանը ֆինանսավորել է ֆիլմի միայն այն հատվածը, որը պատմում է Դալուզյանի չեմպիոնության մասին:

Соросовцы за деньги начали распространять, что в Армении страшная гомофобия – Нарек Малян о начавшейся против Мел Далузян кампании
20/11/2019 17:51
Соросовцы распространяют ложные слухи о том, что в Армении распространена ужасная гомофобия, заявил сегодня в ходе акции протеста перед офисом фонда «Открытое общество Армения» основатель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян.
«С Мел Далузян изначально никакой проблемы не было и не могло быть. Группа соросовцев за деньги начала распространять, что в Армении страшная гомофобия», - сказал Нарек Малян, подчеркнув, что слухи о том, что он является гомофобом также не соответствуют действительности.
Нарек Малян отметил, что лично знаком с Мел Далузян и каких-либо проблем с ней не имеет.
«Государство из ваших денег предоставляет 20 млн. на софинансирование 22-минутного фильма, то есть, вы как добросовестные налогоплательщики, как требующие в магазинах кассовые чеки гордые граждане заплатили из вашего кармана за каждую минуту этого фильма примерно 1 млн. драмов», - сказал Нарек Малян.
Он отметил, что Никол Пашинян каждый раз приводит смехотворные аргументы о необходимости финансирования этого фильма, в то время как ни один из них не соответствует реальности.
Напомним, министерство образования, науки, культуры и спорта предоставило 20 млн. драмов на съемку фильма «Мел». Никол Пашинян в ходе встречи с протестующими студентами заявил, что Армения финансирует только ту часть фильма, которая рассказывает о чемпионстве Мел Далузян.