Վարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 20-ին աշխատանքային այց կկատարի Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում կայանալիք Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով:
Հայաստանի վարչապետը կմասնակցի Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստի նեղ և ընդլայնված ձևաչափերով հանդիպումներին: Նախատեսվում է համատեղ փաստաթղթերի ստորագրում և հայտարարություն զանգվածային լրատվության միջոցների համար:
Սանկտ Պետերբուրգում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի նաև ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը:

Премьер-министр Армении отбудет с рабочим визитом в Санкт-Петербург
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 20 декабря с рабочим визитом отбудет в Российскую Федерацию – для участия в предстоящем в Санкт-Петербурге заседании Высшего Евразийского экономического совета, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер Армении примет участие во встречах в узком и расширенном составах Высшего Евразийского экономического совета. Планируется совместное подписание документов  и заявление для СМИ.
В Санкт-Петербурге Никол Пашинян примет участие также в неформальном саммите руководителей стран-участниц СНГ.