Դուք անհարմար չե՞ք զգում, հարգեք Ձեր ուսադիրները. Զոհրաբյանը՝ դատախազին (Տեսանյութ)
Ես վստահ եմ, որ երկու տարի առաջ Նիկոլ Փաշինյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու Ձեր միջնորդությունը եղել է քաղաքական պատվեր, ԱԺ նիստի ընթացքում դինելով ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին՝ ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նա միաժամանակ բարձրաստիճան պաշտոնյային հորդորեց հարգել իր ուսադիրները և վերահաստատել, որ վերոնշյալ գործընթացը եղել է քաղաքական պատվեր:
«Դուք պնդո՞ւմ եք, որ ունեիք բոլոր իրավական հիմքերը Նիկոլ Փաշինյանին անձեռնմխելիությունց զրկելու համար, ինչո՞ւ հետ կանչեցիք Ձեր միջնորդությունը, ո՞վ էր փոխվարչապետը, որ այդ հարցով Ձեզ դիմեր: Դուք անհարմար չե՞ք զգում», - հարց ուղղեց պատգամավորը:
Դատախազն իր հերթին նկատեց, որ իր պաշտոնական գործունեության համար երբեք անհարմար չի զգացել և չի զգա:
«Հանցանք կատարած յուրաքանչյուր անձ պետք է ենթարկվի քրեական պատասխանատվության: Էմոցիոնալ հայտարարությունները Ձեզ են անհարմար դրության մեջ դնում», - ասաց նա:

Вам не стыдно, уважайте Ваши погоны – призыв Наиры Зограбян к генпрокурору Армении
«Я уверена, что представленное Вами два года назад ходатайство о лишении депутатской неприкосновенности Никола Пашиняна было политическим заказом», - заявила сегодня на заседании парламента депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян, обращаясь к генеральному прокурору Армении Артуру Давтяну.
Он призвала также высокопоставленное должностное лицо проявить уважение к своим пагонам и признаться, что вышеупомянутый процесс был политическим заказом.
«Вы утверждаете, что имели все основания для лишения Никола Пашиняна депутатской неприкосновенности, почему тогда отозвали Ваше ходатайство? Разве мог вице-премьер обратиться к вам по этому вопросу? Вам не стыдно?» - спросила депутат.
Прокурор отметил, что никогда не чувствовали не будет чувствовать стыда за свою должностную деятельность.
«Любое совершившее преступление лицо должно быть привлечено к уголовной ответственности. Эмоциональные заявления вас ставят неловкое положение», - сказал он.