Չի կարող երկիրը զարգացում ունենալ, եթե իշխանության մերժողական, արհամարհական վարքագիծը շարունակի պահպանվել. Արծվիկ Մինասյան
17/06/2020 13:09
Պատասխանատվության փոխարեն մենք տեսնում ենք անընդհատ հասարակության ուշադրության շեղման գործողություններ, «Կորոնավիրուսային ճգնաժամը, դրա հումանիտար և սոցիալ–տնտեսական հետևանքները» խորագրով քննարկման ընթացքում հայտարարեց տնտեսագետ Արծվիկ Մինասյանը։
«Արտակարգ դրության երկարացում՝ որևէ կոնկրետ սոցիալ-տնտեսական և համավարակի դեմ պայքարի ծրագրի բացակայությամբ, փոխարենը տեսնում ենք քաղաքական իրավունքների զանգվածային ոտնահարում, քաղաքական համակարգի ոչնչացմանն ուղղված գործողություններ», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
Տնտեսագետի գնահատմամբ՝ չի կարող երկիրը զարգացում ունենալ, եթե իշխանության մերժողական, արհամարհական վարքագիծը շարունակի պահպանվել։

В условиях продолжения властями политики отрицания и пренебрежения страна не может развиваться – Арцвик Минасян
17/06/2020 14:39
Вместо ответственности мы видим действия властей, направленные на то, чтобы постоянно отвлекать внимание общества от проблем, заявил сегодня в ходе обсуждения по теме «Коронавирусный кризис, его гуманитарные и социально-экономические последствия»  экономист Арцвик Минасян.
«Продлевают режим чрезвычайного положения – в условиях отсутствия какой-либо конкретной социально-экономической программы и программы борьбы с пандемией. Мы видим массовое нарушение политических прав, действия, направленные на уничтожение политической системы», - заявил Арцвик Минасян.
По оценке экономиста, страна не может иметь развития в условиях продолжения властями политики отрицания и игнорирования.