Լաոսում դենգե տենդով վարակվածների թիվը գերազանցել է 2600-ը
Լաոսում դենգե տենդով վարակվածների թիվն աճել է 54-ով և գերազանցել 2600-ը, հայտնում է «Սինհուա» գործակալությունը՝ հղում անելով առողջապահության նախարարությանը
Երկրում վարակվածների ընդհանուր թիվը կազմում է 2 հազար 618, ևս ութ մարդ մահացել է հիվանդությունից: Առավել մեծ թվով դեպքեր գրանցվել են Լաոսի մայրաքաղաք Վիենտիանում՝ 606, վարակման 331 և 321 դեպքեր հայտնաբերվել են Բոլիկխամսայ և Վիենտիան նահանգներում համապատասխանաբար:
Դենգե տենդը վտանգավոր վիրուսային հիվանդություն է, որը տարածված է մերձարևադարձային և արևադարձային կլիմա ունեցող տարածաշրջաններում:

В Лаосе число заразившихся лихорадкой денге превысило 2,6 тысячи
Число заразившихся лихорадкой денге в Лаосе возросло на 54 и превысило 2,6 тысячи человек, сообщает агентство Синьхуа со ссылкой на министерство здравоохранения.
Согласно агентству, общее число заразившихся в стране составляет 2618 человек, еще восемь человек скончались от болезни. Наибольшее число случаев зарегистрированы в столице Лаоса Вьентьяне - 606, еще 331 и 321 случай инфицирования выявлен в провинциях Боликхамсай и Вьентьян соответственно.
Лихорадка денге - опасное вирусное заболевание, распространенное в регионах с субтропическим и тропическим климатом.