Կիևը ռազմական օգնություն չի տրամադրի Հայաստանին և Ադրբեջանին, բայց դեղահաբեր կփնտրի իր վառ երևակայությամբ պատգամավորների համար
02/10/2020 15:00
Ուկրաինայի իշխանությունները ռազմական օգնություն չեն տրամադրի ադրբեջանա-հայկական հակամարտության կողմերից որևէ մեկին, հայտարարել է երկրի ՆԳՆ ղեկավար Արսեն Ավակովը:
«Ուկրաինան ռազմական օգնություն չի տրամադրի ադրբեջանա-հայկական հակամարտության կողմերից որևէ մեկին: Բայց ամբողջ երկիրը պետք է բժշկական օգնություն փնտրի՝ դեղահաբեր, վառ երևակայությամբ պատգամավորների համար», - գրել է Ավակովը Twitter-ում:
Ավելի վաղ Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի պատգամավոր «Ժողովրդի ծառա» նախագահամետ խմբակցությունից Լյուդմիլա Մարչենկոն «Ուկրաինա 24» հեռուստաընկերության եթերում հայտարարել էր, որ Ուկրաինան այսօր պատրաստ է աջակցել Ադրբեջանին, այդ թվում՝ ռազմական ուղղությամբ:

Kiyev will not provide military assistance to Armenia and Azerbaijan but will look for pills for its fantasizing lawmakers
02/10/2020 14:53
The authorities of Ukraine will not provide military assistance to either of the conflicting parties, head of the country’s Home Affairs Ministry Arsen Avakov said.
“Ukraine will not provide military assistance to any of the parties in the Armenian-Azerbaijani conflict. But will seek medical help – pills for very much fantasizing deputies, we need to look for with the whole country,” Avakov wrote on Twitter.
Earlier Ukrainian MP from pro-presidential faction Nation’s Servant Lyudmila Marchenko speaking on Ukraine24 TV stated that Ukraine is ready to provide assistance to Azerbaijan, including military.