Որտեղից Անդրանիկ Քոչարյանը կարող է իմանալ Գաբրիել Բալայանի ազատման մասին, եթե մենք ինքներս այդ տեղեկությունը պաշտոնապես չունենք. Գևորգ Ալթունյան
23/11/2020 15:16
Ինձ համար անհասկանալի է, թե որտեղից կարող է ԱԺ պատգամավորը, նույնիսկ, եթե նա պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ է, նման տեղեկատվության տիրապետի, եթե մենք ինքներս այն դեռ չունենք:
Այդ մասին Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ ճի՞շտ է ԱԺ պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի հայտնած տեղեկությունը՝ ՀՀ ՊՆ փոխնախարար Գաբրիել Բալայանին աշխատանքից ազատելու մասին:
«Եթե նա անձամբ զրուցել է Գաբրիել Բալայանի հետ՝ ուրիշ խնդիր, բայց մենք պաշտոնապես նման տեղեկությանը չենք տիրապետում», - ասաց Ալթունյանը:

Откуда Андраник Кочарян может знать об освобождении Габриела Балаяна, если мы сами не владеем такой официальной информацией – Геворк Алтунян
23/11/2020 16:19
Для меня странно, откуда депутат Национального Собрания, если даже он является председателем постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности, владеет информацией, о которой даже мы еще не знаем.
Об этом заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник управления информации и связей с общественностью министерства обороны Армении Геворк Алтунян, отвечая на вопрос, соответствует ли действительности озвученные депутатом фракции «Мой шаг» Андраником Кочаряном сведения об освобождении Габриела Балаяна от должности заместителя министра обороны.
«Если он лично беседовал с Габриелом Балаяном, то это другой вопрос, но мы официально не владеем такой информацией», - сказал Геворк Алтунян.