Ժամանակին ես իմ ձայնը տվել եմ Նիկոլ Փաշինյանին, այսօր այդ ձայնը հետ եմ վերցնում. Ակցիայի մասնակից (Տեսանյութ)
14/12/2020 18:30
Նմանատիպ ակցիաների մասնակցել եմ 2018 թվականին, երբ, այսպես կոչված, թավշյա հեղափոխություն էր տեղի ունենում և մենք հույսով ու հավատով գնացինք Նիկոլ Փաշինյանի հետևից, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով «Արժանապատվության երթ»-ի ընթացքում Aysor.am-ի թղթակցին ասաց երթի մասնակից Դավիթ Չոբանյանը։
«Գնացինք, որպեսզի դուրս գանք ճահճացած վիճակից։ Բայց ես այսօր էլի երթի եմ մասնակցում։ Մասնակցում եմ, որովհետև ընդհանրապես չարդարացվեց մեր սպասելիքները, ոչ միայն չարդարացվեց, այլ տապալվեց ամեն ինչ, մեր հավատքը, ապագայի նկատմամբ մեր մոտեցումները։ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ոչ մի խոստում չկատարվեց։ 2.5 տարի է՝ մենք լսում ենք միայն խոսքեր։ Եկեք հիշենք, որ Փաշինյանն իշխանության եկավ նախկինների նկատմամբ ատելության հողի վրա։ Ժողովուրդը գնաց նրա հետևից, որպեսզի ուղղի նախկինների սխալները և տանի մեր պետությունը ճիշտ ճանապարհով, բայց նա ոչ միայն չուղղեց նախկինների սխալը, այլ մեր ազգի ու պետության համար կատարեց ճակատագրական այնպիսի սխալներ, որ չեմ պատկերացնում, թե հնարավոր կլինի մոտակա տասնամյակներում այդ սխալներն ուղղել, թե ոչ», - ասաց ակցիայի մասնակիցը։
Նա նշեց, թե այսօր ժողովուրդը դուրս է եկել, որովհետև այլևս վարչապետին չի հավատում, քանի որ վարչապետը ժողովրդին ասում էր այն, ինչ ժողովուրդն ուզում էր լսել։
Քաղաքացին ասաց, թե Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության ժամանակ այնպիսի խնդիրներ են առաջացել երկրում, որ նույնիսկ նախկին իշխանության ժամանակ չեն եղել։
«Եթե նախկիններին մեղադրանքներ էինք հնչեցնում կոռուպցիայի, թալանի և նմանատիպ երևույթների վերաբերյալ, այսօր չունենք թալանից վերադարձրած ոչ մի գումար, ոչ մի արդյունք, փոխարենն ունենք տապալված պետություն, ոչ մի ոլորտ առաջխաղացում չի ունեցել։ Ժամանակին ես իմ ձայնը տվել եմ Նիկոլ Փաշինյանին, այսօր այդ ձայնը հետ եմ վերցնում», - ասաց ակցիայի մասնակիցը։

В свое время я отдал свой голос за Никола Пашиняна, сегодня я отзываю свой голос – участник «Шествия достоинства» (Видео)
14/12/2020 19:12
Я участвовал в аналогичных акциях в 2018 году, во время так называемой бархатной революции, тогда мы поверили и пошли за Николом Пашиняном, заявил сегодня корреспонденту Aysor.am участник «Шествия достоинства» с требованием отставки Никола Пашиняна Давид Чобанян.
«Мы пошли за ним, чтобы выйти из этой застойной ситуации. Но сегодня я снова участвую в шествии. Участвую, потому что наши ожидания не были оправданы. Не только не были оправданы, но и все было провалено – наша вера, наши подходы к будущему. Никол Пашинян не выполнил ни одного обещания. Два с половиной года мы только и слышим обещания. Давайте вспомним, что Никол Пашинян пришел к власти на волне ненависти к прежним. Народ пошел на ним, чтобы исправить ошибки прежней власти, и вести наше государство в правильном направлении. Однако он не только не исправил ошибку прежних, но и допустил такие судьбоносные для нашего народа и государства ошибки, которые, не представляю, можно ли будет их исправить в течение ближайших 10 лет», - сказал участник акции.
Он отметил, что народ вышел на улицу, потому что больше не доверяет премьер-министру, поскольку премьер говорил народу просто то, что народ хотел слышать.
Давид Чобанян сказал, что за время правления Никола Пашиняна в стране возникли такие проблемы, которых не было даже во время прежней власти.
«Если в свое время в адрес прежних властей озвучивались обвинения в коррупции, грабеже и аналогичных явлениях, то сегодня ни копейки не возвращено в казну государства, никакого результата нет. Зато мы имеем проваленное государство, прогресса нет ни одной сфере. В свое время я отдал свой голос за Никола Пашиняна, сегодня я отзываю свой голос», - сказал участник акции.