Հաճելի է, որ իմ երեխային ազգն է գնահատում, տա Աստված, որ ղեկավարությունն էլ գնահատի ճիշտ ձևով. Ռոբերտ Աբաջյանի հայր
02/04/2021 12:31
Մենք Ռոբերտի հումորներով ենք ապրում, Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում այսօր լրագրողներին ասաց ապրիլյան պատերազմի հերոս Ռոբերտ Աբաջյանի հայրը։
«Իր հումորները մինչև հիմա ապրում են։ Շատ մարդկանցից եմ լսել, որ հենց Ռոբերտի անունով են կոչում իրենց երեխաներին։ Հաճելի է, հպարտություն է, որ իմ երեխային ազգն է գնահատում։ Տա Աստված, որ ղեկավարությունն էլ գնահատի ճիշտ ձևով», - ասաց Ալեքսանդր Աբաջյանը։

Приятно, что народ ценит моего ребенка, дай Бог, чтобы и руководство правильно ценило – отец Роберта Абаджяна
02/04/2021 14:37
С Апрельской войны 2016 года прошло пять лет, но мы продолжаем жить с шутками Роберта, заявил сегодня в военном пантеоне «Ераблур» журналистам отец героя Арцаха, младшего сержанта Роберта Абаджяна, погибшего в Апрельской войне.
«Его шутки все еще живы. Я часто слышу, что родители называют своих детей Робертом. Это приятно, я горд, что народ так ценит моего ребенка. Дай Бог, чтобы и руководство правильно ценило», - сказал  Александр Абаджян.
Он отметил, что, наверное, можно было сделать так, чтобы после Апрельской войны не произошла эта война.