Վրաստանի խորհրդարանում ընդդիմության և իշխանության ներկայացուցիչների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել
Վրաստանի ընդդիմադիր կուսակցությունների պատգամավորների և իշխանությունների ներկայացուցիչների միջև խորհրդարանի շենքում ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, հայտնում է РИА Новости-ն:
Կադրերը ուղիղ եթերով ցուցադրվել են վրացական հեռուստաընկերությունների կողմից:
Ընդդիմության կուսակցությունների ներկայացուցիչները կոչ են անում բոլոր լրագրողներին, որոնք պահանջում են վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հրաժարականը, մտնել խորհրդարանի շենք:
Վրաստանում նախապատրաստվում էին ԼԳԲՏ համայնքների ներկայացուցիչների երթին, բայց այն չեղարկվել է նման միջոցառման հակառակորդների գործողության պատճառով, որոնք այդ օրը փակել էին Ռուսթավելի պողոտան: Ավելի քան 50 լրագրող վիրավորվել է: Անկարգությունների մասնակիցները քարեր ու շշեր են նետել ընդդիմադիր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների վրա:
Ավելի ուշ «ТВ Пирвели» հայտարարել է իր օպերատոր Լաշկարավայի մահվան մասին, որը վիրավորվել էր հուլիսի 5-ի բողոքի ցույցերի ժամանակ: Ձերբակալվել է չորս մարդ:
Օպերատորը մի քանի օր բուժվում էր կլինիկայում, որից հետո դուրս էր գրվել: Քննիչները կպարզեն մահվան ճշգրիտ պատճառը:

В парламенте Грузии подрались оппозиция и представители власти
Депутаты грузинских оппозиционных партий подрались с представителями власти в здании парламента страны, передает РИА Новости.
Кадры показали в прямом эфире грузинских телекомпаний.
Представители оппозиционных партий призывают пустить в здание парламента всех журналистов, требующих отставки премьера Ираклия Гарибашвили, вступившем в должность в этом году.
В Грузии готовился к проведению марш представителей ЛГБТ-сообществ, однако он был отменен из-за акции противников такого мероприятия, перекрывших в этот день проспект Руставели. Пострадали более 50 журналистов. Участники беспорядков кидали в представителей оппозиционных СМИ камни и бутылки.
Позднее телекомпания «ТВ Пирвели» сообщила о смерти своего оператора Лашкаравы, пострадавшего во время акций протеста 5 июля. Арестованы четверо человек. Оператор несколько дней лечился в клинике после чего был выписан. Следователи выяснят точные причины смерти.