Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 12 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 251 նոր դեպք
Մարտի 4-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 251 նոր դեպք: Կատարվել է 3847 թեստավորում, առողջացել՝ 836 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 11 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421 008 դեպք, որոնցից 404 993-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 5875 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8516 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1624 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 251, скончались 12 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 4 марта увеличилось на 251. Проведено 3847 тестов, выздоровели 836 граждан, скончались 11 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 421 008 человек, выздоровели 404 993 человек. В больницах проходят лечение 5875 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8516, число случаев смерти по иным причинам составляет 1624. Накануне был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.