Հայաստանն Ադրբեջանին առաջարկել է Բրյուսելում կազմակերպել սահմանազատման հարցով հանձնաժողովների նիստ. Նիկոլ Փաշինյան
15/10/2022 14:19
Հայաստանն Ադրբեջանին առաջարկել է Բրյուսելում  սահմանազատման և սահմանների անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների նիստ անցկացնել, այս մասին «Թվիթեր»-ում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հայաստանն Ադրբեջանին առաջարկել է հոկտեմբերի 31-ին Բրյուսելում կազմակերպել սահմանազատման և սահմանների անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների նիստ», - գրել է Փաշինյանը։
Հիշեցնենք՝  հանձնաժողովները գլխավորում են Հայաստանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետերը՝ Մհեր Գրիգորյանն ու Շահին Մուստաֆաևը:

Ереван предложил Баку провести заседание комиссий по делимитации и безопасности армяно-азербайджанской границы в Брюсселе
15/10/2022 14:39
Армения предложила Азербайджану провести в Брюсселе 31 октября заседание комиссий по делимитации и безопасности границ. Об этом в Twitter написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Напмним, что комиссии  возглавляют вице-премьеры Армении и Азербайджана Мгер Григорян и Шахин Мустафаев.
Первая встреча состоялась 24 мая на границе Армении и Азербайджана. Вторая встреча состоялась в Москве.