Ներդրվել է ավելի քան 7 մլրդ դրամ, ստեղծվել՝ 100-ից ավելի նոր աշխատատեղ. վարչապետը Եղվարդում ներկա է գտնվել համակցված կերերի նոր գործարանի բացման արարողությանը
11/11/2022 14:47
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկա է գտնվել Կոտայքի մարզի Եղվարդ համայնքում հիմնված համակցված կերերի նոր գործարանի բացման արարողությանը: Միջոցառմանը ներկա են եղել փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը, Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:
Գործարանի կառուցման ծրագիրը կյանքի է կոչվել «Էնթերփրայզ Արմենիա» ներդրումների աջակցման կենտրոնի օժանդակությամբ:
Վարչապետը շրջայց է կատարել գործարանով՝ ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և արտադրական պրոցեսին:
Գործարանի ղեկավարները վարչապետին տեղեկացրել են, որ ներդրվել է ավելի քան 7 մլրդ դրամ և ստեղծվել 100-ից ավելի նոր աշխատատեղ: Այն հագեցած է նորագույն սարքավորումներով, արտադրման ամբողջ համակարգն ավտոմատացված է։ Գործարանոում արտադրվելու են լիառացիոն համակցված կերեր, ինչպես նաև տարբեր տոկոսային հարաբերությամբ լրացակերերի (կոնցենտրատների) լայն տեսականի։
Բաղադրատոմսերի հաշվարկը կատարվում է վերջին սերնդի ծրագրային ապահովմամբ, որը հնարավորություն է տալիս կատարել ճշգրիտ հաշվարկներ բոլոր տեսակի և սեռահասակային խմբերի կենդանիների և թռչունների համար։ Արտադրանքի մեջ օգտագործվող վիտամինային-միներալային հավելումները եվրոպական առաջատար ընկերությունների արտադրության են:

Никол Пашинян в Егварде присутствовал на церемонии открытия нового комбикормового завода
Премьер-министр Никол Пашинян в общине Егвард Котайкской области присутствовал на церемонии открытия нового комбикормового завода. В мероприятии приняли участие вице-премьер Амбарцум Матевосян, министр экономики Ваан Керобян и другие должностные лица, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Проект строительства завода реализован при поддержке Центра поддержки инвестиций Enterprise Armenia.
Премьер-министр прошелся по заводу и ознакомился с реализованными работами и производственным процессом.
Руководство завода проинформировало премьер-министра, что было инвестировано более 7 млрд. драмов и создано более 100 новых рабочих мест. Завод оснащен новейшим оборудованием, вся система производства автоматизирована. Завод будет выпускать полнорационные комбикорма, а также широкий ассортимент кормовых добавок (концентратов) с разным процентным содержанием.
Рецепты рассчитываются с помощью программного обеспечения последнего поколения, позволяющего проводить точные расчеты для всех видов и возрастных групп животных и птиц. Витаминно-минеральные добавки, используемые в продукте, производятся ведущими европейскими компаниями.