ԼՂ հակամարտության վերաբերյալ բաժինը չի հեռացվել. բովանդակությունն արտացոլված կլինի պատշաճ ժամկետներում. ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ
13/02/2024 12:34
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության վերաբերյալ բաժինն ԱԳՆ կայքէջից չի հեռացվել, իսկ բովանդակությունն արտացոլված կլինի պատշաճ ժամկետներում, այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Հորդորում ենք տեղեկատվական դաշտում զերծ մնալ թեմայի անհարկի շահարկումներից», - նշեց ԱԳՆ խոսնակը։
Հիշեցնենք՝ համացանցում լուսանկար էր տարածվել, համաձայն որի՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը իր պաշտոնական կայքից հեռացրել էր «ԼՂ հիմնախնդիր» բաժնի ամբողջ բովանդակությունը։
Բացակայում է բաժնի ինչպես հայերեն, այնպես էլ ռուսերեն, անգլերեն ու ֆրանսերեն թարգմանված բովանդակությունը։
Նշենք, որ օրեր առաջ Ադրբեջանի նախագահի ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը հայտարարել էր, որ Հայաստանի Անկախության հռչակագրից բացի,  Բաքվի համար վիճահարույց է նաև Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական կայքը, քանի որ այնտեղ նշված է՝ Արցախը պատմական Հայաստանի անբաժանելի մասն է։

Пресс-секретарь МИД Армении: Раздел «Нагорно-Карабахская проблема» не удален: контент будет отражен в надлежащее время
13/02/2024 12:48
Раздел «Нагорно-Карабахская проблема» не удален с сайта МИД, контент будет отражен в надлежащее время. Об этом в беседе с Aysor.am сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
"Призываем воздержаться от ненужных спекуляций на эту тему в информационном поле", - заявила представитель МИД.
Напомним, в Интернете была распространена фотография, согласно которой МИД Армении удалил со своего официального сайта раздел «Нагорно-Карабахская проблема».
Сейчас эта страница удалена со всех языковых версий.
Отметим, что несколько дней назад представитель президента Азербайджана Эльчин Амирбеков заявил, что помимо Декларации независимости Армении, официальный сайт МИД Армении также является спорным для Баку: потому что  в разделе, посвященном карабахской проблеме, говорится, что Арцах является неотъемлемой частью исторической Армении.