15/01/2026 19:55«ԹՐԻՓՓ զարգացման ընկերությունից» ստացված զուտ շահույթը սկզբում ամբողջությամբ գնալու է ամերիկյան կողմի՞ն». Գոհար Մելոյանը հիշեցնում է իր հարցադրումների մասինԹՐԻՓՓ-ի հետ կապված մտահոգություններ կան։
15/01/2026 19:42Գողության և մարմնական վնասվածքներ պատճառելու մեղադրանքներով հետախուզվող 71-ամյա տղամարդուն հայտնաբերել են Զաքյան փողոցում2025 թվականի հունվարի 17-ից հետախուզվում էր։
15/01/2026 18:36«Արհեստական դեֆիցիտ են առաջացնում, որ իրացնեն ադրբեջանական բենզինը». Գառնիկ Դանիելյանը՝ հեղուկ գազի գնի թանկացման մասինԱնթույլատրելի է։
15/01/2026 16:46Ձերբակալվել է 5 անձ, նրանց թվում են ՊԵԿ պաշտոնյաներ. Հակակոռուպցիոն կոմիտե«Վերջիններս մեղադրվում են խմբով իշխանական լիազորությունները չարաշահելու մեջ: Նախաքննության շահերից ելնելով՝ այս պահին այլ մանրամասներ չենք կարող հայտնել»,-ասացին կոմիտեից:
15/01/2026 16:35Նոր Նորքի բաժնի համայնքային ոստիկանները հետախուզվողի են հայտնաբերելՄարիա Յակոբսենի փողոցի հասցեներից մեկի մոտ։
15/01/2026 15:32Լոռու քրեական ոստիկանները սննդի կետում ապօրինի զենք-զինամթերք են հայտնաբերելԿատարվում է նախաքննություն:
15/01/2026 15:21Անդրանիկ Չամիչյանն ազատվել է տնային կալանքիցՄիաժամանակ, դատարանը որոշել է գործն ուղարկել ըստ ընդդատության՝ Կոտայքի մարզի դատարան։
15/01/2026 12:28Ապարանի համայնքապետարանի պաշտոնատար անձինք մեղադրվում են նախնական համաձայնությամբ տարբեր չափերի կաշառք ստանալու մեջՆրանցից մեկի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը:
15/01/2026 12:23Կոտայքի մարզի պարեկները թմրամիջոց պահելու և օգտագործելու դեպք են բացահայտելԿազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Աբովյանի քննչական բաժին։
15/01/2026 12:03Ավանի համայնքային ոստիկանները ձերբակալել են մեքենայի հայելիներ գողացող երիտասարդներինԵրկուսն էլ ձերբակալվել ու ներկայացվել են նախաքննական մարմին, որտեղ տվել են խոստովանական ցուցմունք։
15/01/2026 11:45«ԱԱԾ մեկուսարանի (պադվալի) մասին». Փոստանջյանը ներկայացրել է Վարդան Ղուկասյանի բժիշկի մտահոգություններըՈւնենալով բազմաթիվ քրոնիկական հիվանդություններ, զրկված է նեղ մասնագիտական բժշկական օգնությունից։
15/01/2026 11:35Զինծառայողի մահվան առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ․ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննությունՀունվարի 14-ին՝ ժամը 09:50-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի զինծառայող Վահան Խաչատուրի Պետրոսյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով։
14/01/2026 20:57Գոհար Մելոյանը իրավական հարցադրումներ է անում TRIPP-TIF-ի վերաբերյալՓաստաթուղթն ուղղակիորեն չի նախատեսում, որ TRIPP զարգացման ընկերությունը հիմնադրվում և գրանցվում է Հայաստանի Հանրապետությունում։
14/01/2026 20:41«Այս իշխանությունները ձգտում են հասնել Ադրբեջանին՝ ապօրինի կալանքներով, քաղբանտարկյալներով»․ Իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյան«Սա բացահայտ ապօրինի կալանք է՝ Ալեն Սիմոնյանի քմահաճույքի հետևանքով»։
14/01/2026 20:16«Շարունակելու ենք խաղաղ հավաքների սպասարկումը». ՆԳՆ-ից արձագանքել են Իրանի դեսպանատան մոտ ակցիաների մասին դեսպանի հայտարարությանըԹեհրանում ձևավորվում է պատկերացում, որ Հայաստանը դառնում է կենտրոն՝ Իրանի դեմ թշնամաբար տրամադրված ուժերի գործողությունների համար։

08/07/2025 16:23Задержаны 10 сторонников Самвела Карапетяна, в том числе из города ТаширАдвокат Лусине Мартиросян сообщила адвокатов не пускают к задержанным, несмотря на обращения в офис омбудсмена — пока безрезультатно.
08/07/2025 12:18Следственный комитет: обыски одновременно проходят по 51 адресуПо 51 адресу проходят обыски в рамках дела о крупном мошенничестве, отмывании денег и уклонении от уплаты налогов.
08/07/2025 10:49Нарек Карапетян: «меня, скорее всего, арестуют, но я пока не знаю за что — возможно, за участие в митинге»Нарек Карапетян подтвердил, что правоохранители с утра проводят обыски в его доме.
08/07/2025 09:17Правоохранители вошли в здание компании «Электрические сети Армении»Не позволяйте сотрудникам войти в голову.
08/07/2025 09:08Правоохранители с раннего утра ворвались в дом Нарека Карапетяна — «Грапарак»Правоохранители проводят обыск в доме председателя совета директоров ЭСА Нарека Карапетяна.
07/07/2025 17:32Ованнес Худоян, распространяя ложную информацию, имеет скрытую цель вовлечь Следственный комитет в диалог, выходящий за пределы судебного процесса — Следственный комитетРегулярное повторение односторонних суждений о якобы фальсификации Следственным комитетом доказательств — аудиозаписей — свидетельствуют о том, что у автора этих утверждений нет чего-либо содержательного сказать не только обществу, но и следствию по существу самих записей.
07/07/2025 16:30Главный прокурор или по неведению, или преднамеренно повторяет манипуляции "Сивиков" — адвокатВо время обсуждения вопроса о лишении депутатской неприкосновенности Артура Саркисяна, генеральный прокурор, отвечая на вопрос Рубена Рубиняна, отметила, что планировалось проведение операций в сентябре 2025 года.
07/07/2025 14:17«Я не считаю поступок господина Минасяна тяжким преступлением, но не превращайте политическую трибуну в часть правовой защиты» — Ваагн Алексанян«Сейран Оганян построил в своем особняке одну только сауну стоимостью 65 миллионов драмов».
07/07/2025 13:04«Я сейчас не на рабочем месте, но и не задержан» — административный руководитель СоткаСевак Хачатрян также отметил, что не располагает информацией о том, действительно ли задержан Давид Шахназарян: «Не могу с ним связаться, он не отвечает».
07/07/2025 12:59«Мы с Багратом Србазаном решили подать иски против всех клеветников на всех уровнях» — Ованнес ХудоянВрать, сочинять ложь и раздувать собственную ложь, ссылаясь на собственные преувеличенные выдумки — вот что делает антиармянин, планируя своё гнусное нападение на Святой Эчмиадзин. Уже доказано, что Следственный комитет сфальсифицировал аудиозаписи.
07/07/2025 12:39Никол Пашинян вмешивается в предварительное следствие — группа адвокатов архиепископа Микаела АджапахянаСегодня Никол Пашинян сделал публичный пост, отметив следующее.
07/07/2025 11:57«Главный святотатец фактически отдал приказ незаконно обыскать резиденцию Католикоса: вы в точности будете отождествлены с бандитами, совершившими геноцид, — правозащитник«Все "правоохранители", участвующие в этом действии, для меня будут полностью отождествляться с подонками, совершившими Геноцид армян в 1915 году».
05/07/2025 16:19Начало правового абсурда в отношении Самвела Карапетяна было положено именно Генеральным прокурором — Арам ВардеванянКстати, несмотря на то, что речь идёт о предполагаемом преступлении средней тяжести и Самвел Карапетян ранее никогда не имел судимостей, было принято решение о его аресте — что в очередной раз демонстрирует пренебрежение принципом верховенства права.
05/07/2025 16:00Пашинян: Армении необходима новая Конституция, одобренная всенародным голосованиемПо словам Пашиняна, новая конституция должна иметь определенную цель.
05/07/2025 14:14Отец Тиграна Авиняна проиграл в суде по делу "амбала" за произнесенную им фразу: «амбалы из села на «Opel» (видео)Об этом на своей странице в Facebook сообщил член Совета старейшин Еревана от фракции «Мать Армения» Григор Искандарян.