Գ. Մելիքյան. ՀՀԿ-ն իր դիրքրոշումը կհայտնի միայն ՀԷՑ-ի ներկայացված փաստերն ուսումնասիրելուց հետո
Էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացումն իսկապես մտահոգում է բոլորին, իշխանությունները ևս մտահոգություններ ունեն: Հերթական ԱԺ քառօրյան ամփոփեց  ՀՀԿ խմբակցությունան քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
«Հոսանքի թանկացումը ոչ միայն կբերի սպառման ծավալների նվազման, այլև՝ բացասական հետևանքներ կունենա, որոնք կանդրադառնան տնտեսության ակտիվության վրա»,- հայտարարեց նա:
Վերջինիս խոսքով՝ սա նախևառաջ պետք է մտահոգի ոչ թե իշխանություններին ու ընդդիմությանը, այլև՝ ՀԷՑ ղեկավարությանը, որի համար պատասխանատվություն է կրում:
Ինչ վերաբերում է հնարավոր բողոքի ալիքին, ապա պատգամավորի խոսքով՝ ՀՀԿ-ն ընդհանրապես միտինգային տրամադրություններ չունի:
«Մտահոգիչ հարցերը միտինգներով չէ, որ լուծում են: Կարծում եմ, որ դրա հետ կապված կլինեն համապատասխան քննարկումներ և մենք մեր դիրքրոշումն այդ ժամանակ կհայտնենք: Հրավերն արդեն ուղարկվել է Ռոբերտ Նազարյանին, ով արդեն տվել է իր համաձայնությունը այդ քննարկումների կապակցությամբ»,- հայտարարեց Գ. Մելիքյանը՝ հավելելով, որ ՀՀԿ-ն իր հստակ դիրքրոշումն այդ հարցի հետ կապված կհայտնի միայն ՀԷՑ-ի կողմից ներկայացված փաստերն ուսումնասիրելուց հետո:

Г.Меликян: РПА сообщит свою позицию после изучения представленных «ЭСА» фактов
Повышение тарифов на электроэнергию в действительности вызывает у всех  обеспокоенность. Об этом заявил сегодня в парламенте Армении секретарь фракции Республиканской партии Армении Гагик Меликян.
По словам депутата, власти страны также обеспокоены этим. «Повышение тарифов на электроэнергию не только приведет к сокращению объемов потребления, но и будет иметь негативные последствия, которые отразятся на экономической активности», - заявил Г.Меликян.
По его словам, это, прежде всего, должно беспокоить не власти и оппозицию, а руководство ЗАО «Электрические сети Армении».
Что касается возможной волны возмущения в обществе, то депутат отметил, что Республиканская партия Армении считает, что подобными методами проблемы не решаются.
«Проблемы, которые беспокоят общество, не решаются проведением митингов. Думаю, в связи с этим вопросом будут организованы соответствующие обсуждения, и мы сообщим о нашей позиции. Мы уже направили приглашение председателю Комиссии по регулированию общественных услуг РА Роберту Назаряну, который дал согласие на их проведение», - сказал Г.Меликян.
Депутат отметил, что РПА сообщит свою позицию относительно этого вопроса только после изучения представленных ЗАО «Электрические сети Армении» фактов.