Արմավիրի մանկապարտեզում պատանդ վերցված երեխան շարունակում է օգտվել հոգեբանի ծառայություններից
Արմավիր քաղաքի «Մանուշակ» մանկապարտեզում տեղի ունեցած մանկահասակ երեխայի պատանդառության դեպքից հետո 3-ամյա Հմայակը շարունակում է մանկապարտեզ չգնալ: Երեխայի հայրը՝ Վահան Համազասպյանը, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ Հմայակը օգտվում է հոգեբանի ծառայություններից և առայժմ չի հաճախի մանկապարտեզ:
«Դեռ մանկապարտեզ հաճախելու ժամանակը չի: Երբ գտնենք պետք է, երեխեն կգնա մանկապարտեզ», - ասաց հայրը:
Վահան Համազասպյանն ասաց, որ երեխան առողջական լուրջ խնդիրներ չունի, ուղղակի վախեցած է: «Առայժմ կշարունակենք օգտվել հոգեբանի ծառայություններից, մինչև տեսնենք՝ ինչ է լինելու», - ասաց հայրը:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Արմավիրի բնակիչ Արգամ Հովիկյանը մուտք էր գործել քաղաքի Բաղրամյան փողոցում գտնվող «Մանուշակ» մանկապարտեզ և իր մոտ գտնվող դանակի սպառնալիքով պատանդ վերցրել մանկապարտեզի սան, 3-ամյա երեխային՝ պահանջելով վերջինիս ազատելու համար հանդիպում կազմակերպել իր նախկին կնոջ հետ։
Դեպքի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 218 հոդվածով (Անձին պատանդ վերցնելը կամ պատանդ պահելը, որը կատարվել է պատանդին ազատելու պայմանով պետությանը, կազմակերպությանը կամ քաղաքացուն որևէ գործողություն կատարելուն կամ որևէ գործողություն կատարելուց ձեռնպահ մնալուն հարկադրելու նպատակով):

Взятый в заложники в детском саду Армавира трехлетний ребенок продолжает пользоваться услугами психолога
08/11/2017 13:22
Взятый в заложники в детском саду «Манушак» города Армавир трехлетний Амаяк все еще не посещает детский сад. Отец ребенка – Ваган Амазаспян сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am, что Амаяк пользуется услугами психолога, и пока не будет ходить в детский сад.
«Еще не время ходить в детский сад. Когда мы посчитаем это нужным, ребенок начнет посещать детсад», - сказал отец.
Ваган Амазаспян отметил, что у ребенка нет серьезных проблем со здоровьем, он просто напуган. «Пока мы будем пользоваться услугами психолога, а в дальнейшем посмотрим, как все сложится».
Ранее Aysor.am сообщал, что 30 октября, около 16:00, житель города Армавир Аргам Овикян вошел в детский сад «Манушак» и, угрожая ножом, взял в заложники воспитанника детсада, трехлетнего ребенка, требуя за его освобождение организовать встречу с бывшей женой.
По факту инцидента возбуждено уголовное дело по статье 218 Уголовного кодекса РА (Захват заложника или удержание лица в качестве заложника, совершенные в целях понуждения государства, организации или гражданина совершить какое-либо действие или воздержаться от совершения какого-либо действия как условия освобождения заложника).